פרויקטים

מלאו פרטים ונחזור אליכם

דירת פרימיום

האם עדיף לשכור דירה או לקנות?

האם גם אתם רוצים לדעת מה עדיף עבורכם – לשכור דירה או לקנות דירה למגורים? האם גם אצלכם בארוחת שישי מתנהל דיון סוער בשאלה הנצחית מה עדיף, לקנות או לשכור דירה? ובכן, אין תשובה החלטית לשאלה מאחר ויש להתייחס לפרמטרים ולגורמים רבים ומגוונים.

רבים מהישראלים סבורים כי עדיף תמיד לרכוש דירה למגורים או אפילו להשקעה, נכס הרשום על שמכם מעניק לכם שקט נפשי, תחושה של ביטחון פיננסי ומקום שכולו שלכם. במקום לשלם מדי חודש בחודשו שכירות של אלפי שקלים עבור דירה שאינה שייכת לכם, תוכלו לקחת משכנתא וליהנות מדירה בבעלותכם, בלי להיות מופתעים בכל פעם מחדש בגלל עליית שכר הדירה לקראת חידוש החוזה ובלי לחשוש מקידוחים בקירות ומשינויים בנכס.

צידוק כלכלי לרכישת דירה כאשר המחירים ממשיכים לעלות

מחירי הנדל"ן בישראל הם מהגבוהים במדינות ה-OECD, אך עדיין רוב הישראלים בוחרים לרכוש דירה חדשה או יד  2 ולא לשכור נכס. רוב הזוגות בישראל משתדלים לחסוך הון עצמי בשנים הראשונות לאחר החתונה וכאשר יש להם את הסכום הנדרש לקבלת משכנתא, כלומר הון עצמי בגובה של לפחות 25% משווי הנכס, הם ממהרים להתחייב למשכנתא גבוהה לתקופה ממושכת.

תשלומי ההחזר של המשכנתא גבוהים ומשפיעים ישירות על איכות החיים והרווחה של בני המשפחה. עם זאת, גם שכר הדירה עולה עם השנים, ובמקרים מסוימים זוגות צעירים, בעיקר באזור המרכז, משלמים שכר דירה גבוה ושווה ערך לסכום ההחזר החודשי של המשכנתא. לכן, אין זה פלא כי רבים טוענים כי תמיד עדיף לרכוש דירה למכירה מקבלן או דירה יד 2 בשוק החופשי, ולטענתם במקום לשרוף אלפי שקלים על שכר דירה עדיף לשלם סכום דומה או אפילו יותר ולאחר 20, 25 או 30 שנה, יש לכם דירה שלכם.

כלכלנים שבדקו את הנושא לעומק טוענים כי כדאי במקרים מסוימים לרכוש דירה ולא לשכור, במיוחד בתקופות בהן מחירי הדירות ממשיכים לעלות בקצב של 3-4% בשנה. עם זאת, ישנם מקרים בהם קיים צידוק כלכלי לשכור דירה, כל עוד משקיעים את הכסף הפנוי באפיקי חיסכון אטרקטיביים המציעים תשואה גבוהה. אגב, לעתים כדאי להשקיע ברכישת דירה ולהשכיר אותה, כך אפשר ליהנות מהכנסה קבועה המכסה את תשלומי המשכנתא וגם דואגים לפנסיה ולירושה נאה לילדים.

שכר הדירה הולך ומתייקר

כל מי שגר במרכזי הערים הגדולות כמו ירושלים, תל אביב, באר שבע וחיפה, יודע כי מחירי השכירות הולכים ומאמירים בשנים האחרונות. לכן, זוגות צעירים רבים חשים כי הם זורקים את הכסף לפח מאחר והם משלמים אלפי שקלים בחודש עבור שכר הדירה, וחלום הדירה החדשה הולך ומתרחק מהם.

כיום, ניתן לרכוש דירות למכירה בירושלים במיקום מרכזי ובשכונה טובה ואיכותית, במחירים אטרקטיביים, גם ללא הון עצמי גבוה. במידה וגרים במרכז אפשר להשקיע בנכס בירושלים וליהנות מתשואה גבוהה, אפשר גם לשקול רכישה דירה מקבלן באמצעות מחיר למשתכן או בפריפריה, היכן שהמחירים עדיין זולים יחסית.

דירות למכירה מקבלן | דירות למכירה בירושלים | חנויות ונדל"ן מסחרי למכירה בירושלים | דירות יוקרה בירושלים ופנטהאוזים בירושלים