פרויקטים

מלאו פרטים ונחזור אליכם

דירת פרימיום

נדל"ן מסחרי בישראל כאפיק השקעה מסקרן

נדל"ן אשר ייעודו הוא בתי עסק ומסחר הינו אחד התחומים המעניינים ביותר בתחום ההשקעות בישראל, במיוחד בשל האופי הייחודי של התפתחות המדינה – אפילו בלב ליבן של הערים המרכזיות ביותר, כגון נדל"ן מסחרי בירושלים או תל אביב. בעוד ישראל קטנה, היא עדיין אחת המדינות התוססות, ערניות ועסוקות מבחינה מסחרית באזור. משמעות הדבר הוא שהדרישה והביקוש לנדל"ן מסחרי במרכזים ההומים של הארץ עדיין עולים על פני ההיצע, במיוחד כאשר מדובר בנדל"ן איכותי המזמין חנויות ובתי עסק מגוונים באופיים.

כיום, שוק הנדל"ן למגורים כבר אינו נחשב לבטוח ויציב כשם שהיה בעבר, לאור הקיפאון או הירידה במצב המשק לאחרונה. לכן, משקיעים רבים הולכים ובוחנים בהתלהבות רבה את תחום הנדל"ן המסחרי. תחום נדל"ני זה שונה לחלוטין באופיו, מאחר ומדובר במקומות אשר דורשים תחזוקה, ניהול שוטף, ועבודה מול חנויות ובתי עסק עם דרישות מיוחדות. דבר זה, כך מדווחים בישראל היום וגלובס, קצת מעלה חששות בקרב משקיעים אשר אינם מכירים את הנושא מקרוב. אך האם זה חשש מספק כדי לוותר על השקעה בנדל"ן מסחרי?

על כדאיות ההשקעה בנדל"ן מסחרי

באופן מפתיע אולי, משקיעים רבים אשר בוחרים בנדל"ן מסחרי דווקא נהנים מהכנסה פאסיבית כמעט לחלוטין. זה בניגוד לחשש הקשור בתפעול הנכסים באופן שוטף. איך הדבר מוסבר? על ידי בחירה בחברת ניהול איכותית, אשר מתפעלת כמעט כל אספקט של הנדל"ן המסחרי.

בעוד אפשרות זו נמצאת כבעייתית בנוגע לבנייני מגורים, דווקא בתחום הנדל"ן אנו רואים כי חברות הניהול דואגות ביעילות רבה את הנכסים. זאת לצד העובדה כי נדל"ן מסחרי בירושלים למשל בתנופה אדירה, כפי שנראה מיד עם המקרה של השדרה המסחרית של ב. יאיר. השילוב של בתי עסק הדואגים באדיקות לעבודתם, ולכן גם לנכסם, לצד חברת ניהול הדואגת לכל שאר נושא התחזוקה והניהול הכללי השוטף, מייצרים מצב שבו למשקיע כמעט ואין צורך להתערב בתהליך, והאזור רק הולך ופורח מבחינה מסחרית.

הדוגמה של השדרה המסחרית של ב. יאיר

שדרת המסחר של ב. יאיר נפרסת על פני שטח עצום של 5,000 מ"ר, והיא כוללת חנויות בוטיק, בתי קפה אטרקטיביים, גלריות מרהיבות, ועוד מגוון רחב של בתי עסק שונים. זוהי שדרה מסחרית בירושלים מרשימה ביותר, המתאימה לאופי האזור ודרישותיו הייחודיות, בהתאם לאופי שכונת המגורים החדשה והיוקרתית באזור זה - משכנות האומה.

עם פיתוחה של השכונה החדשה, מיד תוכנן גם אזור מסחרי זה. עבור הדיירים או תושבי העיר, זוהי הזדמנות למקומות תעסוקה, פנאי, בילוי וכן התפתחות משמעותית מבחינה מסחרית באזור. עבור תיירים ומבקרים, זהו עוד אזור נפלא לבקר ולטייל בו, ליהנות מטוב בתי העסק המקומיים, וזאת באווירה ירושלמית מודרנית.

המיקום של שדרת המסחר הינו נוח לכל, כאשר הוא במרחק קצרצר מתחנת הרכבת "האומה", ובקרוב גם תגיע לתחנה זו הרכבת המהירה החדשה אשר כעת בשלבי יישום. בזכות מיקומה, אופייה וגודלה של השדרה המסחרית, היא תפסה את תשומת ליבם של משקיעים ומומחי נדל"ן, אשר מזהים בה פוטנציאל אדיר להיותה מרכז נדל"ני מניב. והנפלא מכל הוא ששמה של השדרה כבר יוצא לפניה, האין זו השקעה נדל"נית פוטנציאלית מסקרנת? זהו כוחו של נדל"ן מסחרי.

דירות למכירה מקבלן | דירות למכירה בירושלים | חנויות ונדל"ן מסחרי למכירה בירושלים | דירות יוקרה בירושלים ופנטהאוזים בירושלים